Šī lapa ir izdrukāta no Baltezerabaznica.lv
https://baltezerabaznica.lv/ui/?s=1323693006&fu=read&id=356
ziņa publicēta 01.06.2021

Carnikavas "Laivu Mājā" līdzfinansējums nakšņošanas vietas izveidei Camino ceļa gājējiem

Carnikavas novada pašvaldības organizētajā projektu konkursā "Sabiedrība ar dvēseli 2021" kā draudze ieguvām finansējumu 750,00 EUR  apmērā projektam "Carnikavas Laivu māja – Camino ceļa Latvijā robežpunkta izveide un iedzīvināšana Carnikavā".

Projekta mērķis ir izveidot un aprīkot Laivu māju kā jaunu Latvijas Camino ceļa mājvietu, kur svētceļnieki un ceļotāji no Latvijas un citām valstīm varēs atpūsties un pārnakšņot. Tiks iegādātas četras saliekamās gultas, materiāli plauktam, vairāk-plauktu skapītis priekšnamā informatīviem materiāliem par draudzi un Carnikavas novadu, divi lietus-saules-sargi (virs jau esošiem galdiem ar soliem).

Ar to Laivu māja kļūs par pārtransformējamu telpu, kur var notikt gan dievkalpojumi, gan var pārnakšņot. Jau šobrīd ir pieejama duša, maza virtuvītes telpa, ārā būs galdi ar lietus-saules sargiem, kur paēst un atpūsties. Tiks izveidotas Reģistrācijas grāmata, Atsauksmju grāmata, Mājvietas lietošanas noteikumi.

Jau tagad ir izgatavots Carnikavas Laivu mājas Camino ceļa zīmodziņš un uzstādīta mājiņa tā glabāšanai.

Organizēsim arī mājvietas atklāšanas pasākumu, kopīgu pārgājienu pa vienu no Carnikavas posmiem, stāstīsim novada iedzīvotājiem par šo ceļu un novada dalību tajā, gan aicināsim ceļotājus iegriezties pie mums un izbaudīt Carnikavas un mūsu draudzes viesmīlību. Projekta vadītāja ir Ruta Kaupe. 

Carnikava ir Latvijas Camino ceļa robežpunkts diviem no 12 Vidzemes posmiem šim ceļam (10.etaps: Vangaži – Carnikava, 27 km un 11.etaps: Carnikava – Vecāķi, 16 km). Svētā Jēkaba ceļš jeb Santjago ceļš (Camino de Santiago) ir viens no galvenajiem vēsturiskajiem svētceļojumu maršrutiem Eiropā kopš 9. gs. Caur Baltijas valstīm tiek veidots jauns Camino ceļa maršruts. Tā ir gan laba fiziskā aktivitāte, gan veids garīgai izaugsmei.

Mūsu draudze jau no paša sākuma ir iesaistīti šī ceļa veidošanā Latvijā un mācītājs Ivars Jēkabsons kopā ar savu sievu Martu tiek saukti par Camino Latvija ceļa krustvecākiem.

Kā draudze esam ieguvuši finansējumu divos konkursos “Sabiedrība ar dvēseli” – gan Ādažos Baltezera baznīcai, gan Carnikavā Laivu mājai!! Super!! Paldies projektu komandām par idejām un iesniegumu sagatavošanu! Ādažu novada pašvaldība atbalstīja informācijas stenda un vairāku masīvkoka solu izgatavošanu pie Baltezera baznīcas, kur pasēdēt, atpūsties un izbaudīt baznīcas tuvumu un ainavu.

Ādažu ev. lut draudze